АКТУЕЛНИ ПОНУДИ ГРЦИЈА

0
278

slider leto-grcija

ФЛОГИТА 2016

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила „CORFU

Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ CORFU     1/4        stud./app  CORFU   1/5 app
21.05 7* 79 89
28.05 7* 99 109
04.06 7* 109 119
11.06 7* 119 139
18.06 7* 139 159
25.06 7* 159 179
02.07 7 350 360
09.07 7 390 410
16.07 7 420 440
23.07 7 420 440
30.07 7 420 440
06.08 7 420 440
13.08 7 380 390
20.08 7 350 360
27.08 7* 129 139
03.09 7* 109 119
10.09 7* 99 99
17.09 7* 79 79
24.09 7* 69 69

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ФЛОГИТА 2016

Вила „ELLI

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

 

Вила ЕЛИ е лоцирана во првиот ред, и од плажата ја дели прекрасен парк. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани, со можност за помошен кревет. Располага со комплетно опремена кујна, две одделни спални соби, wc, клима и тераси кои гледаат кон паркот и морето.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ ELLI 1/4+1  duplex
21.05 7* 89
28.05 7* 119
04.06 7* 129
11.06 7* 139
18.06 7* 159
25.06 7* 179
02.07 7 380
09.07 7 420
16.07 7 450
23.07 7 450
30.07 7 450
06.08 7 450
13.08 7 410
20.08 7 390
27.08 7* 149
03.09 7* 129
10.09 7* 99
17.09 7* 79
24.09 7* 69

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во дуплекс апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

ФЛОГИТА 2016

Вила „JOSEF

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има

долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила ЈОЗЕФ е лоцирана во првиот ред, и од плажата ја дели прекрасен парк. Располага со шестокреветни пространи дуплекс апартмани, (≈ 70 м2) во кои Вие ќе бидете први гости. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор кат, имаат дневна соба со комплетно опремена кујна, клима wc, две одделни спални соби, и пространи тераси кои пружаат незаборавен поглед кон заливот Термиакос

ТЕРМИН ОД: НОЌИ JOSEF 1/6  duplex
21.05 7* 99
28.05 7* 119
04.06 7* 129
11.06 7* 149
18.06 7* 169
25.06 7* 199
02.07 7 430
09.07 7 460
16.07 7 490
23.07 7 520
30.07 7 520
06.08 7 520
13.08 7 470
20.08 7 430
27.08 7* 169
03.09 7* 149
10.09 7* 119
17.09 7* 99
24.09 69

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во дуплекс апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

КАЛИТЕА 2016

Вила „MAGDALINI

Вила МАГДАЛИНИ, се наоѓа во центарот на Калитеа и на околу 5-7 минути од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со голема тревна површина и градина. Располага со 1/4 апартмани на втор кат со четири стандардни кревети, 2 во спална + 2 во кујна, комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите соби имаат просторни тераси.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ MAGDALINI 1/4 APP.
21.05 7* 80
28.05 7* 90
04.06 7* 100
11.06 7* 120
18.06 7* 135
25.06 7* 159
02.07 7 325
09.07 7 335
16.07 7 345
23.07 7 345
30.07 7 345
06.08 7 345
13.08 7 325
20.08 7 315
27.08 7* 135
03.09 7* 125
10.09 7* 110
17.09 7* 80
24.09 7* 70

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

  Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

   35 € возрасни

   25 € деца од 2 – 12 години

   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ПОЛИХРОНО 2016

Вила „TORONEOS

Вилата ТОРОНЕОС, се наоѓа во мирниот дел на

Полихроно и е опкружена со убаво уреден двор. Оддалечена е од плажата на околу 80 м. Располага со четворокреветни апартмани кои се состојат од спална соба и дневна соба со по два кревета, кујна и тераса. Кујната е опремена со садови според број на лица за кои е предвиден апартманот, фрижидер, шпорет со рерна. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ TORONEOS    1/4 app. приз. TORONEOS   1/4 app. кат
21.05 7* 69 79
28.05 7* 89 99
04.06 7* 99 109
11.06 7* 119 129
18.06 7* 139 149
25.06 7* 149 159
02.07 7 330 350
09.07 7 350 370
16.07 7 370 400
23.07 7 370 400
30.07 7 370 400
06.08 7 370 400
13.08 7 330 360
20.08 7 310 330
27.08 7* 129 139
03.09 7* 119 129
10.09 7* 99 99
17.09 7* 79 79
24.09 7* 69 69

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште

ПОЛИХРОНО 2016

Вила „SAKIS LUX

Вилата САКИС ЛУКС, Полихроно, се наоѓа на 80 метри од плажа и во центарот на гратчето. Апартманите (1/5 дуплекс) се наоѓаат на прв и втор кат и се комплетно опремени со кујна, дневна соба со еден кревет на пуштање, и 2 одделни спални соби со по два кревета. Спалните соби и дневната соба имаат посебни тераси. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ SAKIS LUX 1/5  duplex
21.05 7* 89
28.05 7* 119
04.06 7* 129
11.06 7* 149
18.06 7* 169
25.06 7* 189
02.07 7 430
09.07 7 460
16.07 7 490
23.07 7 520
30.07 7 520
06.08 7 520
13.08 7 480
20.08 7 450
27.08 7* 179
03.09 7* 159
10.09 7* 139
17.09 7* 89
24.09 7* 79

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во дуплекс апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ПОЛИХРОНО 2016

Хотел „NEAPOLIS

Хотел НЕАПОЛИС е лоциран на самата песочна плажа во центарот на Полихроно.  Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/3+1 соби. Овој хотел е идеален избор за оние кои сакаат да бидат блиску до плажа.  Во склоп на самиот хотел има ресторан, кафе бар, пицерија, бесплатен интернет и централна клима.  Сите соби се опремени со купатило – реновирано за 2013 година, тераса, ТВ, клима уред (вклучена во цената).

1/2 соби имаат по 2 стандардни легла, 1/3 имаат 3 стандардни легла или 1 брачен и 1 единечен, a 1/3+1 собите имаат дополнителен кревет на извлекување.

ТЕРМИН ОД: ПП По лице во 1/2
28.05 7 промо 139
04.06 7 промо 189
11.06 7 235
18.06 7 255
25.06 7 279
02.07 7 299
09.07 7 309
16.07 7 319
23.07 7 319
30.07 7 319
06.08 7 319
13.08 7 299
20.08 7 279
27.08 7 255
03.09 7 235
10.09 7 215
17.09 7 промо 149

НАПОМЕНА:

– Цените  се дадени по лице и се однесуваат за 7 полупансиони (појадок+вечера)

– Прво дете до 5,99 години со двајца возрасни во 1/2 соба – БЕСПЛАТНО

– Прво дете  0-11,99 год со двајца возрасни во 1/3 соба – БЕСПЛАТНО

– Второ дете од 0 – 5,99 во 1/3 (не користи легло) или 1/3+1 – БЕСПЛАТНО

– Второ дете од 6 – 11,99 години во 1/3+1 плаќа 50% од сумата за возрасен

– Возрасен на трет кревет 70% од цената

– Возрасен на четвртиот кревет во четворокреветна соба 50% од цената

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Појадокот и вечерата се на база на шведска маса

– Бесплатно користење на интернет во лоби барот и терасата на хотелот

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

  Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

возрасни: 35 €

деца од 2 до 12 години: 25 €

деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ХАНИОТИ 2016

Вила „MARIJA

Вила МАРИЈА се наоѓа во центарот на Ханиоти односно на самиот плоштад и нa околу 120м. oд плажа. Располага со 1/3студија со редовни легла како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување, сите комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла+аспиратор, фрижидер..), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, гардеробер (закачалки и сушара), широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот кон многуте барови, ресторани, продавници

ТЕРМИН ОД: НОЌИ MARIJA           1/3 STD MARIJA       1/3+1 STD
21.05 7* 80 90
28.05 7* 110 115
04.06 7* 125 130
11.06 7* 140 150
18.06 7* 155 165
25.06 7* 175 185
02.07 7 330 350
09.07 7 355 370
16.07 7 380 395
23.07 7 380 395
30.07 7 380 395
06.08 7 380 395
13.08 7 360 375
20.08 7 320 350
27.08 7* 155 170
03.09 7* 135 145
10.09 7* 115 125
17.09 7* 90 95

 

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман за термините со *,  две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ПЕФКОХОРИ 2016

Вила „PARADISO

Вила ПАРАДИЗО е лоцирана во првиот ред до прекрасната плажа во Пефкохори, на 100 м. од главната улица, и во непосредна близина на многубројните ресторани и кафе барови кои се простираат по должината на брегот. Студијата и апартманите во оваа вила се реновирани минатата година. Вилата располага со двокреветни, трокреветни студија и петокреветни апартмани, сите со директен или страничен поглед кон морето. Сите студиjа располагат со комплетно опремена кујна која е одделена од спалната соба, телевизор, клима, и wc. Апартманите располагаат со две посебни простории. Во дневната има еден брачен и еден единечен кревет и комплетно опремена кујна, клима и wc, а во спалната соба има еден брачен кревет.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ PARADISO    1/3 STUD. PARADISO   1/5 APP.
21.05 7* 69 79
28.05 7* 89 99
04.06 7* 109 119
11.06 7* 129 139
18.06 7* 139 159
25.06 7* 159 179
02.07 7 330 360
09.07 7 350 390
16.07 7 370 430
23.07 7 370 430
30.07 7 370 430
06.08 7 370 430
13.08 7 350 390
20.08 7 330 360
27.08 7* 129 149
03.09 7* 119 129
10.09 7* 99 109
17.09 7* 79 79
24.09 7* 69 69

 

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

  Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

   35 € возрасни

   25 € деца од 2 – 12 години

   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ПЕФКОХОРИ 2016

Хотел „AMON GARDEN 3*“

 

Хотел АМОН ГАРДЕН е лоциран во мирниот дел на Пефкохори на само 100m од плажа и 200m од центарот. Располагаме со комплетно опремени студија опремени со мини кујна и фрижидер, кои се состојат од 2 редовни легла и една софа на расклопување, клима (бесплатна), купатило со фен, крпи за раце  и тело, ТВ, тераса со масичка и столчиња со поглед кон базенот. Дозволено е сместување на домашни миленичиња. Чистење насобите е секој ден а промена на постелнина и крпи на 3 дена. Хотелот располага со базен, бар на базенот со лежакли и чадори, рецепција со лоби, ЊИ-ФИ интернет, и прекрасно уреден двор со плами и зеленило.

Појадокот е шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот.

Вечерата (со доплата) возрасни – 65 еур, деца до 12 год 35 еур. Менито е избор од 4-5 главни јадења/салата / десерт во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 

ТЕРМИН ОД: НОЌИ   По лице во 1/2
21.05 7 70
28.05 7 90
04.06 7 130
11.06 7 160
18.06 7 180
25.06 7 159
02.07 7 210
09.07 7 230
16.07 7 250
23.07 7 250
30.07 7 260
06.08 7 260
13.08 7 250
20.08 7 230
27.08 7 210
03.09 7 170
10.09 7 140
17.09 7 120
24.09 7 90

 

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок во студио, без превоз.

– Дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

– Трет возрасен над 14 години – 50% попуст.

– Трет возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

–  Автобусот ги остава/зема патниците на 20м од хотелот;

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот    по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

СИВИРИ 2016

Хотел „JENNY

Хотелот ЏЕНИ е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

*HB (Half Board / Полупансион):

 • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса
ТЕРМИН ОД: ПП По лице во 1/2
21.05 7 промо 109
28.05 7 промо 129
04.06 7 промо 159
11.06 7 240
18.06 7 260
25.06 7 280
02.07 7 300
09.07 7 319
16.07 7 319
23.07 7 319
30.07 7 319
06.08 7 319
13.08 7 309
20.08 7 290
27.08 7 240
03.09 7 190
10.09 7 160
17.09 7 130
24.09 7 120

НАПОМЕНА:

– Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата

– Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата

– Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

 

ФУРКА 2016

Вила „THEMELIS

ТЕМЕЛИС  е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базена, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 м.од плажа, 150 м. од центарот и се наога во централниот дел на Фурка. Располага со трокреветни студија кои се опремени со кујна со основни садови за готвење, 1 брачен и еден единечен кревет, TV, WC и клима која е вклучена во цената, просторна тераса која е со поглед на базенот и гарнитура на терасата. Промена на постелнина, еднаш во текот на престојот.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ THEMELIS 1/3 STUD.
21.05 7* 59
28.05 7* 79
04.06 7* 89
11.06 7* 99
18.06 7* 109
25.06 7* 119
02.07 7 240
09.07 7 260
16.07 7 280
23.07 7 300
30.07 7 300
06.08 7 300
13.08 7 300
20.08 7 260
27.08 7* 119
03.09 7* 99
10.09 7* 79
17.09 7* 69
24.09 7* 59

 

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман за термините со *,  две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

ФУРКА 2016

Вила „MOLOS

Вила МОЛОС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 200 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартман и 1/4 дуплекс апартмани, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно.

ТЕРМИН НОЌИ MOLOS 1/4 ДУПЛЕКС ниско приземје MOLOS 1/4 АПП MOLOS 1/4 ДУПЛЕКС
21.05 7* 59 69 79
28.05 7* 79 89 99
04.06 7* 89 99 109
11.06 7* 99 119 129
18.06 7* 119 139 149
25.06 7* 139 149 169
02.07 7 300 330 360
09.07 7 330 350 380
16.07 7 350 370 410
23.07 7 350 370 410
30.07 7 350 370 410
06.08 7 350 370 410
13.08 7 320 330 370
20.08 7 300 310 350
27.08 7* 119 129 139
03.09 7* 109 119 119
10.09 7* 89 99 99
17.09 7* 69 79 79
24.09 7* 59 69 69

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман за термините со *,  две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

ФУРКА 2016

Хотел „ROYAL

Хотелот РОЈАЛ е лоциран на прекрасната песочна плажа во Фурка. Хотелот располага со 37, 1/3 и 1/2+1 соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. Лежалките на плажа се доплаќаат 5 еур или се бесплатни со нарачка на пијалок. Дел од нашата понуда се 1/2+1 соби со еден брачен кревет и едно дополнително легло.

*HB (Half Board / Полупансион):

 • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса
ТЕРМИН ОД: ПП + По лице во 1/2
21.05 7 промо 119
28.05 7 промо 129
04.06 7 209
11.06 7 239
18.06 7 259
25.06 7 279
02.07 7 299
09.07 7 319
16.07 7 329
23.07 7 329
30.07 7 329
06.08 7 329
13.08 7 329
20.08 7 289
27.08 7 239
03.09 7 189
10.09 7 159
17.09 7 129
24.09 7 119

 

НАПОМЕНА:

– Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга

Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата

– Прво дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Второ дете од 0 до 6г. со двајца возрасни без легло- БЕСПЛАТНО

– Прво дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата

– Трет возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

НИКИТИ 2016

Вила “DIMITRA”

Вила ДИМИТРА се наоѓа на околу 250 м. од плажа и исто толку од центарот на Никити. Располага со 1/3 студиа кои се комфорни, комплетно опремени кујни, сопствена бања, ТВ и клима уред (вклучен во цената). Вилата има простран и убаво уредeн двор.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ DIMITRA 1/3 studio
     22.05 7* 80
29.05 7* 90
05.06 7* 100
12.06 7* 120
19.06 7* 140
26.06 7 330
03.07 7 340
10.07 7 350
17.07 7 360
24.07 7 360
31.07 7 360
07.08 7 350
14.08 7 340
21.08 7 330
28.08 7* 140
04.09 7* 130
11.09 7* 110
18.09 7* 80
25.09 7* 70

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во студио, за термините со *,  две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместува бесплатно, и плаќа само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 10:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

 

НИКИТИ 2016

Хотел „Koviou PARADISE STUDIOS”

Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) сенаоѓа на само 250 м. до една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2 и 1/3 соби и студиа како и со 1/4 апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето и истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, климауред (вклучена воцена) како и WiFi интернет. Пространиот двород 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios нарасполагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечернизабави, анимација на деца, како и WiFi интернет во сите простории на хотелот.

*HB (Half Board / Полупансион)

 во ресторанот на Koviou Holiday Village

 • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса

 

ТЕРМИН ОД: ПП + По лице во соба По лице во студио и апартман
    22.05 7 99 109
29.05 7 125 139
05.06 7 145 169
12.06 7 165 189
19.06 7 195 209
26.06 7 235 249
03.07 7 255 269
10.07 7 265 279
17.07 7 275 289
24.07 7 275 289
31.07 7 275 289
07.08 7 275 289
14.08 7 265 279
21.08 7 235 249
28.08 7 195 209
04.09 7 165 189
11.09 7 149 169
18.09 7 119 139
25.09 7 99 109

 

НАПОМЕНА:

– Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата

– Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)

– Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата (во соби и апартмани со соодветен капацитет)

– Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

– Сместување во собите е после 14:00 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10:00 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

НЕИ ПОРИ 2016

Вила „MARABU

Вила “MARABU” е лоцирана на сама плажа во централниот дел на Неи Пори, на околу 50m од

црквата. Располага со двокреветни и трокреветни студија со 2 или 3 редовни легла. Во двокреветните студија има две единечни легла, а во трокреветните има еден брачен и еден единечен. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, балкон (масичка со столчиња) клима (со доплата), ТВ, гардеробер. Повеќето од студијата имаат страничен или директен поглед на море. Wi-Fi интернет – Бесплатен.

ТЕРМИН НОЌИ MARABU       1/2 студио MARABU    1/3 студио
15.05 7* 35 35
22.05 7* 60 65
29.05 7* 70 75
05.06 7* 80 90
12.06 7* 95 110
19.06 7* 115 130
26.06 7* 135 150
03.07 7 250 275
10.07 7 270 295
17.07 7 290 320
24.07 7 290 320
31.07 7 290 320
07.08 7 290 320
14.08 7 280 300
21.08 7* 140 155
28.08 7* 110 120
04.09 7* 90 100
11.09 7* 70 80
18.09 7* 55 60

 

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во студио, за термините со *,  две лица плаќаат полн износ а третото лицe се сместува бесплатно, и плаќа само за превоз.

– Доплата за клима – 5 еур. на ден (се плаќа на лице место)

– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 10:00 часот локално време.

– Во текот на престојот, сами се грижите за хигиената во студиото.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Неи Пори-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

НЕИ ПОРИ 2016

Вила „NIKOS

Вила “NIKOS е лоцирана на околу 170m од плажа во новиот дел на Неи Пори. Располага со дуплекс апартмани со две одделни спални соби и одделна кујна, за 5 или 6 лица. Во апартманите /3+2/, во едната спална има еден брачен и еден единечен, а во другата еден брачен или две единечни легла. Во апартманите /3+3/, во двете спални има по едно брачно и едно единечно легло. Секој апартман е комплетно опремен со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, просторни тераси (масичка со столчиња) клима во 2-те спални (со доплата), TV, гардеробер. Wi-Fi интернет бесплатен.

Апартманите се во сопствен закуп, и се на I-кат.

ТЕРМИН НОЌИ NIKOS       1/5 duplex NIKOS      1/6 duplex
22.05 7* 50 50
29.05 7* 60 65
05.06 7* 70 75
12.06 7* 85 95
19.06 7* 100 110
26.06 7* 115 130
03.07 7 390 410
10.07 7 420 440
17.07 7 450 470
24.07 7 450 470
31.07 7 450 470
07.08 7 450 470
14.08 7 410 430
21.08 7* 115 130
28.08 7* 95 105
04.09 7* 80 85
11.09 7* 70 70
18.09 7* 50 50

 

НАПОМЕНА:

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице (минимум 4 лица) за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во дуплекс апартман, за термините со *,  четири лица плаќаат полн износ а петото или шестотот лицe се сместува бесплатно, и плаќа само за превоз.

– Доплата за клима – 5 еур. на ден.

– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 10:00 часот локално време.

– Во текот на престојот, сами се грижите за хигиената во студиото.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Неи Пори-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 – 12 години

   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

ЛЕПТОКАРИЈА 2016

Вила „VANGELIS

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел “Eleni” во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија.. петокреветен апартман со една спална и петокреветен дуплекс апартман. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен интернет. Просториите се на високо приземје и први кат. Прекрасно уредениот двор ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

ТЕРМИН НОЌИ VANGELIS 1/2 VANGELIS 1/3 VANGELIS 1/5
15.05 7* 35 35 35
22.05 7* 50 55 75
29.05 7* 60 65 95
05.06 7* 70 80 110
12.06 7* 85 100 130
19.06 7* 100 115 145
26.06 7* 120 135 155
03.07 7 240 260 330
10.07 7 265 285 350
17.07 7 285 305 370
24.07 7 285 305 370
31.07 7 285 305 370
07.08 7 285 305 370
14.08 7 260 280 340
21.08 7* 130 145 160
28.08 7* 105 115 135
04.09 7* 85 95 115
11.09 7* 60 70 85
18.09 7* 50 60 75

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице (минимум 2 лица) за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.

– Доплата за клима – 5 еур. на ден.

– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 10:00 часот локално време.

– Во текот на престојот, сами се грижите за хигиената во студиото.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Неи Пори-Скопје изнесува:

 – 35 € возрасни

 – 25 € деца од 2 – 12 години

   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

 

LEAVE A REPLY