“ ХИТ ПАКЕТ “ЛЕТО 2016 – БУДВА-…НА ОДМОР САМО СО ЛИЧНА КАРТА!!!

0
202

Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот(Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан…) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!

ХИТ ПАКЕТ!!!

10 дена / 9 ноќевања + автобуски превоз

 

ТЕРМИНИ

 

ХОТЕЛ ЛОЗА

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ
I  категорија II  категорија
19.06. – 28.06.2016 / 109 € 89 €
28.06. – 07.07.2016 / 129 € 109 €
07.07. – 16.07.2016 175 € 155 € 129 €
16.07. – 25.07.2016 199 € 175 € 149 €
25.07. – 03.08.2016 199 € 179 € 155 €
03.08. – 12.08.2016 199 € 179 € 155 €
12.08. – 21.08.2016 175 € 155 € 129 €
21.08. – 30.08.2016 149 € 129 € 109 €
30.08. – 08.09.2016 129 € 109 € 89 €

НАПОМЕНА: ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО Х. ЛОЗА, ЗАДОЛЖИТЕЛНА Е ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини: 18.06., 27.06., 06.07….од Скопје во 23.30 часот

( Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.00ч, Велес 22.00ч )

 • Цените се изразени во евра по патник со вклучен автобуски превоз;
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 € по патник дневно (за деца 2-12 год. 0,5 €)
 • Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;
 • Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50 % попуст;
 • I категорија е соба со сопствено купатило;
 • II категорија две соби делат едно купатило;
 • Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;
 • Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби на база 9 ноќевања и автобуски превоз;
 • Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;
 • ПАКЕТ ВО РЕСТОРАН: 9 ПОЛУПАНСИОНИ (ПОЈАДОК / ВЕЧЕРА – ШВЕДСКА МАСА),

ЦЕНА: 75 (деца од 2-12 год. 37,5 €)

 • Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;
 • Одбитокот за сопствен превоз е 10 евра по патник

1 11 111 1111 111111 7777777 11111111 banners.leto-2016gk-is-148

 

 

LEAVE A REPLY